Erol Bilecik


İşlem Durum Simge - Process Status Icon
Popup Close
Erol Bilecik
Erol Bilecik Biyografi

TÜSİAD

Basın Bültenleri


“TÜSİAD BU GENÇLİKTE İŞ VAR!” YARIŞMASINDA ÖN ELEMELER TAMAMLANDI, ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ’NDE GERÇEKLEŞECEK EĞİTİM KAMPI’NA GERİ SAYIM BAŞLADI

TÜSİAD tarafından, Türkiye’nin büyümesi ve kalkınmasında aktif rol oynayacak, girişimci üniversite öğrencilerine, iş dünyasının deneyimlerini sunma amacıyla düzenlenen ve bu yıl rekor başvuru sayısına ulaşan “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasında ön eleme süreci tamamlandı. Yarışmada üniversite öğrencileri iş fikirlerini, iş dünyasının önde gelen isimleriyle birlikte geliştirerek hayata geçirme imkanına sahip oluyorlar. Bu sene BASF Türkiye’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmanın diğer destekçileri arasında Mazars Denge, Gittigidiyor, Özyeğin Üniversitesi, UBS, Allianz ve IBM bulunuyor.

 

Ön elemeyi geçen ekipler belirlendi

Türkiye’nin 73 ili ve 152 üniversitesinden 3.700’ü aşkın öğrencinin başvurduğu yarışmada, toplamda 1.426 proje, en az iki yatırımı olan ve / veya Bireysel Katılım Sermayesi lisansına sahip melek yatırımcılar ve girişimcilik ekosisteminin lider isimlerinin oluşturduğu bağımsız bir ön jüri tarafından değerlendirildi. İş fikirlerinin yüksek niteliği nedeniyle kıyasıya bir rekabete sahne olan ön eleme aşaması sonucunda jüriden en yüksek puanı alan, 31’i asil, 21’i yedek olmak üzere toplamda 52 iş fikri bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazandı. Kazananların tam listesine ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik’in konu ile ilgili video mesajına www.bugenclikteisvar.com adresinden ve yarışmanın sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir. Ön elemeyi geçen ekipler yarışmanın Eğitim Kampı etabında iş fikirlerini geliştirme imkanı bulacak.

 

Girişimciliğin önemli isimleri Özyeğin Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak Eğitim Kampı’nda deneyimlerini aktaracak.

 

“TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasında Eğitim Kampı etabı 15 Mart’ta başlayacak. Bu sene Özyeğin Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Eğitim Kampı kapsamında aralarında akademisyen, girişimci ve uzmanların bulunduğu eğitmenler, ihtiyaç doğrulamadan pazara çıkış stratejilerine, fizibiliteden etkin sunum tekniklerine kadar farklı konularda eğitimler vererek deneyimlerini yarışmacılara aktaracaklar. Bu yılki eğitim kampı, zengin programı ve uzman katılımcılarıyla dikkat çekiyor. Pazara çıkış ve hızlı büyüme, etkin sunum hazırlama teknikleri, fizibilite, marka stratejileri ve daha pek çok konu paneller, teorik vaka çalışmaları ve eğitimler halinde Eğitim Kampı’na katılacak yarışmacılara sunulacak. Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk’ün açılışını yapacağı program 18 Mart’ta sona erecek.

 

Eğitim Kampı’nın ardından TÜSİAD rehberleriyle eşleşme

Eğitim kampının ardından yarışmacı ekipler, 12 kişiden oluşan TÜSİAD üye rehberleriyle eşleşecekler. Yarışmacılar 20 Mart – 15 Mayıs tarihleri arasında bu etapta iş dünyasının başarılı isimleriyle birlikte çalışarak iş fikirlerini geliştirecekler ve iş fikirlerinin sağlam temeller üzerine oturtulmuş iş planlarına dönüşme sürecini, konunun uzmanlarının rehberliğinde yaşayacaklar.

 

Final 17 Mayıs’ta

Tüm üniversitelerin ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması’nda final 17 Mayıs 2017’de yapılacak. Yarışmada birinciye 75.000 TL, ikinciye 50.000 TL, üçüncüye ise 25.000 TL para ödülü verilecek.

 

İlgili kişi :

Ceylan Naza: ceylann@marjinal.com.tr

Ayrıntılı bilgi için :

www.bugenclikteisvar.com

www.facebook.com/BuGenclikteIsVar

www.twitter.com/genclikteisvar

Özyeğin Üniversitesi Hakkında:

Yaşamla iç içe, araştırmacı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla kurulan Özyeğin Üniversitesi, katma değer yaratan, yenilikçi eğitim modeli ile öğrencilerinin yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi sahibi, yabancı dile hâkim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin, girişimci, derslerde ve gerçek dünyada kazandığı donanım ve deneyimler ile çevresinde ve çalışacağı kurumlarda fark yaratan bireyler olarak mezun olmalarını hedefliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl yayımlanan ‘Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’nde son beş yıldır ilk 10’da yer alan Özyeğin Üniversitesi, başarılı öğrencinin şartları ne olursa olsun iyi bir eğitime ulaşabilmesi gerektiğine inanıyor. 2016-2017 akademik yılında kayıtlı lisans öğrencilerinin yüzde 86’sı burslu öğrenim gören Üniversite, 6 fakülte ve 2 yüksekokul çatısı altında toplam 23 lisans programı; 3 enstitü bünyesinde 30 lisansüstü programıyla eğitim veriyor. Çekmeköy’de bulunan kampüsünde, toplam 280 bin metrekare alanda öğrencilerini hayata hazırlıyor.

 

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması

“TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Yarışması, üniversite gençliğinin girişimcilik farkındalığını artırmayı hedefleyen bir iş fikri yarışmasıdır. TÜSİAD yarışma kapsamında üyelerinin bilgi ve deneyimlerini gençlere sunarken, girişimciliğin aslında bir kariyer hedefi olduğunu da vurgulamakta ve iş dünyasının geleceğini temsil eden gençler için çalışmaktadır. Tüm üniversite öğrencilerine açık “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Yarışması’na gençlerin ekipleriyle katılması ve kendilerine yarışma kapsamında sunulan süreç deneyimi sayesinde iş fikirlerini geliştirmeleri ve başarılı iş planlarına dönüştürmeleri amaçlanmaktadır.


Longplay Dijital Ajans Hizmetleri